Trzy premiery Schneider Electric

13 listopada 2018
Trzy premiery Schneider Electric

Bezpieczeństwo sprzętu elektronicznego i danych przechowywanych na dysku komputera są ważne zarówno w dużych firmach, jak i mniejszych biurach, a nawet domach. UPS to urządzenie gwarantujące podwójną ochronę – oprócz funkcji standardowej listwy przeciwprzepięciowej, zapewnia nieprzerwaną pracę urządzeń elektronicznych. Schneider Electric zaprezentował trzy nowe modele UPS, które odpowiadają na specyficzne potrzeby każdego środowiska.

Easy UPS z serii BV i SRV
Jednofazowy zasilacz Easy UPS z serii BV w technologii line interactive to rozwiązanie dla domów i małych firm. Jego elastyczna konstrukcja pozwala na jednoczesne zasilanie urządzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię (modemy, routery, sprzęt VOIP), ale także tych o dużej konsumpcji (komputery stacjonarne, konsole do gier). Co więcej, zasilacz Easy UPS serii BV zapewnia długi czas zasilania routera czy modemu, co umożliwia utrzymanie wielogodzinnego dostępu do internetu. Ważna jest także funkcja AVR – automatycznej regulacji napięcia, która pozwala na korektę skoków napięć i przepięć do bezpiecznych poziomów.
Z kolei Easy UPS z serii SRV dedykowany jest małym i średnim przedsiębiorstwom. Ma wyższy poziom mocy, której wartość, w zależności od wersji (1, 2, 3, 6 lub 10) waha się od 1 000 do 10 000 VA. Dzięki odpowiedniej współpracy z generatorem seria SRV zapewnia czyste, stabilne zasilanie odbiorów nawet podczas dłuższych przerw zasilania sieciowego. Zasilacz jest przy tym odporny na ewentualne własne awarie – dzięki wbudowanemu automatycznemu i ręcznemu obejściu.

Easy UPS 3S
Dla bardziej wymagających środowisk odpowiedni będzie Easy UPS 3S o mocy od 10 000 VA do nawet 40 000 VA. Wytrzymała konstrukcja, szeroki zakres wartości napięcia wejściowego, maksymalna temperatura pracy wynosząca 40ºC i niewielkie rozmiary to nie wszystkie zalety – sprawność urządzenia sięga aż do 96 proc. w trybie podwójnej konwersji! W trybie oszczędzania energii Easy UPS 3S osiąga z kolei nawet 99 proc. sprawności.

Wśród innych zalet zasilacza warto wymienić: powłokę konforemną, która zapewnia ochronę w trudnych warunkach, łatwość wymiany filtra przeciwpyłowego, a także bezproblemowe przeprowadzanie testu pętli, który weryfikuje działanie urządzenia – nie ma potrzeby stosowania zewnętrznego obciążenia. Jednym z wyróżników Easy UPS S3 jest także możliwość zdalnego sterowania dzięki oprogramowaniu Schneider Electric EcoStruxureIT. Rozwiązanie to umożliwia monitorowanie i zarządzanie sytuacją w firmie za pośrednictwem chmury (przy zakupie opcjonalnej karty SNMP).
Wszystkie modele zasilaczy Schneider Electric posiadają 2 letnią gwarancję producenta.

Więcej szczegółów i pełna oferta zasilaczy UPS: www.apc.com/pl