Kwant HE poszerza ofertę w zakresie fotowotaiki

14 maja 2020
Kwant HE poszerza ofertę w zakresie fotowotaiki

W związku z dużym zainteresowaniem fotowoltaiką, Kwant Hurtownie Elektryczne podjął decyzję o poszerzeniu oferty w tym zakresie.

Logistyka firmy pozwoliła wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku dotyczącym sprzedaży oraz dystrybucji modułów w całej Polsce. Klient może zamówić towar online i odebrać go w dowolnym punkcie stacjonarnym Kwant HE.

W związku z bardzo szybkim rozwojem sprzedaży systemów fotowoltaicznych w naszej sieci, w 2019 r. podjęliśmy rozmowy o stałej współpracy z kilkoma polskimi producentami oraz importerami tych systemów. Efektem naszych rozmów było podjęcie współpracy na zasadach autoryzowanego dystrybutora firmy ML System oraz rozpoczęcie dystrybucji modułów firmy Bruk-Bet PV w marce BB ECO. Rynek fotowoltaiki w Polsce nieco różni się od rynku materiałów elektrotechnicznych, którymi handlujemy od ponad 20 lat. Jest jednak jeden mocny punkt wspólny, który dał nam możliwość włączenia fotowoltaiki do naszej oferty: klient-instalator – mówi Paweł Kijak, dyrektor zarządzający Kwant HE.

Kadra pracownicza firmy została przeszkolona pod kątem obsługi i wsparcia technicznego klienta w zakresie fotowoltaiki.

Kwant Hurtownie Elektryczne Sp. z o.o. jest jedną z najszybciej rozwijających się hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. W 2019 r. Kwant HE zakończył dwuletni okres konsolidacji. Z pięciu różnych firm powstała jedna organizacja, posiadająca 19 punktów sprzedaży na terytorium Polski, magazyn centralny w Lisiej Górze pod Tarnowem oraz centralę administracyjną w Ostrołęce. Kwant HE dociera również do swoich klientów poprzez platformę e-commerce – www.mezoko.com

Kwant HE zatrudnia ponad 230 pracowników. W 2019 roku obroty spółki wyniosły 335 mln zł (z uwzględnieniem obrotów oddziału Suwałki, który dołączył do Kwant HE w dniu  1 maja.2019 r.).

Spółka w swojej ofercie posiada oprócz podstawowych materiałów elektrotechnicznych również systemy monitoringu wizyjnego, systemy alarmowe, centralne odkurzacze, napędy do bram oraz systemy fotowoltaiczne. W 2018 r. Kwant HE zrealizował pierwsze znaczące dostawy fotowoltaiki, dostarczając zabezpieczenia, okablowanie oraz konstrukcje pod moduły. Pojawiły się również pierwsze realizacje kompletnych systemów fotowoltaicznych. W 2019 r. Kwant HE wprowadził elementy systemów do stałej oferty dostępnej w swoich punktach sprzedaży stacjonarnej oraz na platformie internetowej.

W 2020 r. spółka planuje w dalszym ciągu rozwijać handel fotowoltaiką, poszerzając ofertę o nowych producentów elementów systemów fotowoltaicznych oraz rozbudować ofertę o systemy magazynowania energii.

Więcej o ofercie firmy na www.kwant.net.pl